Na svadbe ma fascinuje atmosféra a silné emócie a pocity. Všetko je v ten deň krásne ale bohužiaľ je tak strašne málo času to všetko zachytiť...

  Je to pre mňa výzva - tlmiť stres a vyžarovať pokoj na svadobný pár a zároveň rýchlo a so strojovou presnosťou čítať situáciu a byť v strehu, stále pripravený zachytiť neopakovateľné a často nečakané momenty plné silných emócií.

  Je to pre mňa zadosťučinenie - keď mi nevesta po vzhliadnutí fotografií napíše, že až vďaka nim si všimla a uvedomila to množstvo detailov, ktoré jej v tom celodennom zhone zákonite unikli. Nevesta je šťastná, že ich má zachytené a pre mňa je jej spokojnosť najväčším zadosťučinením.

  Je to pre mňa príležitosť - zužitkovať všetky tie skúsenosti z doterajších rôznorodých projektov ako:

- reklamná a produktová fotka, kde je potrebné dodržať čistý štýl a kompozíciu presne podľa požiadaviek klienta,
- portréty, glamour a fantazy fotky, kde ide hlavne o prácu s rôznorodými typmi ľudí a dosiahnutie tej správnej atmosféry na fotke ale aj v zákulisí,
- retušovanie, 2D grafika a ilustrácie, kde som sa okrem vytrvalosti a precíznosti naučil, že všetko sa dá, keď človek vie ako na to.

  Pretože svadba je kráľovská fotografická disciplína. Veľký mix žánrov, ktoré nestačí iba rutinne ovládať, ale treba aj cítiť čo sa okolo deje a neustále sa prispôsobovať vzniknutej situácii. Často treba improvizovať a flexibilne reagovať na zmeny. A preto som presvedčený, že do fotenia svadby treba ísť buď celým srdcom alebo to radšej nerobiť vôbec.

  Váš
                                                                Marián Pentek